Pierwsze w Polsce wszczepienia implantu wykorzystującego kostne przewodnictwo dźwięku

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2020 14:24

W Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach 27 lutego przeprowadzana jest seria pierwszych w Polsce operacji wszczepienia aktywnych implantów wykorzystujących przewodnictwo kostne dźwięku - BONEBRIDGE BCI 602. Przeprowadza je prof. Henryk Skarżyński wraz z zespołem.

Operacja wszczepienia aktywnych implantów wykorzystujących przewodnictwo kostne dźwięku. Fot. materiały prasowe

Operacje te rozpoczną nowy etap w leczeniu różnych zaburzeń słuchu występujących w obrębie ucha zewnętrznego i środkowego. Nowe implanty dają możliwość poprawy słuchu w wielu przypadkach, w tym również u pacjentów po różnych wcześniej przeprowadzonych operacjach uszu bez
oczekiwanej poprawy słuchu.

Implant BCI 602 przeznaczony jest dla szerszej grupy pacjentów, u których z powodów anatomicznych (zbyt cienka kość, za mały wyrostek sutkowaty, inne wrodzone deformacje) lub po przebytych wcześniej operacjach nie można było wszczepić innych urządzeń.

- To kolejny milowy krok w polskiej otochirurgii. Cieszę się, że te przełomowe operacje możemy wykonać w Światowym Centrum Słuchu. Tworząc Centrum, chciałem, aby jego działalność kliniczna nie tylko dawała wymierne korzyści polskim pacjentom, ale także upowszechniała współczesne światowe standardy medyczne - powiedział prof. Henryk Skarżyński.

 Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum