Pierwsze certyfikowane szpitale bez bólu

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2009 10:41

Przyznano pierwsze trzy certyfikaty

Certyfikaty zostały nadane prze Komisję Certyfikacyjną, która sprawdziła, czy w szpitalach, które złożyły wniosek o nadanie certyfikatu: przeprowadzono szkolenie personelu medycznego (anestezjologów, lekarzy różnych specjalności zabiegowych oraz pielęgniarek) z zakresu uśmierzania bólu pooperacyjnego, czy u wszystkich operowanych pacjentów prowadzi się regularne pomiary natężenia, czy pacjenci są przed zabiegiem informowani o możliwości i metodach uśmierzania bólu pooperacyjnego, czy prowadzona jest dokumentacja dotycząca pomiarów bólu i zastosowanego postępowania, zgodnego z zaleceniami i rekomendacjami uśmierzania bólu oraz czy monitorowane i zgłaszane są działania niepożądane zastosowanego leczenia.

Przedstawiciele szpitali ubiegających się o certyfikat przedstawili do kontroli komisji „Karty dokumentacji postępowania przeciwbólowego" z wskazanych wcześniej przez Komisję dni oraz dokumentację potwierdzającą uczestnictwo personelu medycznego (anestezjolgów, lekarzy różnych specjalności zabiegowych i pielęgniarek) w szkoleniu z zakresu uśmierzania bólu pooperacyjnego. Po kontroli, wszystkie trzy wnioskujące szpitale otrzymały certyfikat „Szpital bez bólu".

Certyfikat został przyznany na okres 3 lat, po upłynięciu których szpitale zostaną poddane ponownej kontroli. Organizatorzy programu zapowiadają również dodatkowe, wyrywkowe kontrole certyfikowanych szpitali także w trakcie tych 3 lat ważności certyfikatu.

O certyfikat ubiega się obecnie jeszcze 32 szpitale i 6 oddziałów. Systematycznie do programu zgłaszają udział kolejne placówki.

Więcej o projekcie: www.szpitalbezbolu.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum