Pierwsza Dama odwiedziła jedyne hospicjum na Litwie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2018 08:00

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w sobotę (17 lutego) Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, prowadzone przez polską zakonnicę, siostrę Michaelę Rak. Agata Kornhauser-Duda towarzyszyła swemu mężowi, prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas dwudniowej wizyty na Litwie.

Spotkanie z podopiecznymi oraz personelem medycznym jedynego na Litwie hospicjum było wzruszającym przeżyciem - powiedziała Pierwsza Dama. Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta Agata Kornhauser-Duda przyznała, że spotkanie z podopiecznymi oraz personelem medycznym jedynego na Litwie hospicjum było wzruszającym przeżyciem.

''Życzę, aby Państwa poświęcenie przyniosło ulgę w cierpieniu Waszych podopiecznych, a wtedy, kiedy to możliwe, sprowadziło uśmiech na ich twarze i dało poczucie, że są otoczeni Państwa miłością" - dodała Pierwsza Dama, której słowa zacytowano w komunikacie KPRP.

Kancelaria Prezydenta przypomniała, że placówka prowadzi obecnie Oddział Stacjonarny i Hospicjum Domowe, a wśród wielu wolontariuszy są m.in. młodzież szkolna oraz więźniowie realizujący programy resocjalizacyjne.

''Ośrodek jest wyjątkowy także dzięki niezwykłej historii. XVII-wieczny budynek znajdujący się na Wzgórzu Zbawiciela w Wilnie jest miejscem związanym z osobą świętej Faustyny. To tutaj, zgodnie z jej wskazówkami powstał obraz Jezusa Miłosiernego, przy którego kopii, w kaplicy Domu Zakonnego Sióstr Jezusa Miłosiernego, pomodliła się Pierwsza Dama" - czytamy w komunikacie KPRP.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum