Pierwsi ranni w wypadku pod Berlinem wrócili do kraju

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 września 2010 09:54

Pierwsi ranni w wypadku autokaru pod Berlinem przywiezieni zostali do Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w dzielnicy Szczecin-Zdunowo.

Pierwsi ranni w wypadku pod Berlinem wrócili do kraju

W niedzielnym wypadku na autostradzie pod Berlinem zginęło 13 osób. Do niemieckich szpitali trafiło 29 rannych i siedem osób bez obrażeń - na obserwację. Wszyscy byli uczestnikami wycieczki Nadleśnictwa Złocieniec do Hiszpanii.

W sumie ze szpitali niemieckich wypisano już 13 osób. 23 rannych, w tym ośmioro w stanie ciężkim, nadal wymaga leczenia na miejscu, w niemieckich szpitalach. Dwie osoby są ciągle w stanie bardzo ciężkim na intensywnej terapii.

Opuszczający niemieckie szpitale są przejmowani przez polskich lekarzy. Ranni trafiają do Specjalistycznego Szpitala w Szczecinie-Zdunowie. Tu zapada decyzja co dalej. Np. gdzie ma być prowadzona rehabilitacja.

Wszyscy ranni będą stopniowo transportowani do Szczecina karetkami. Transport ambulansami organizuje firma ubezpieczeniowa. Ubezpieczyciel pokryje też koszty leczenia w Niemczech.

Nadal trwa identyfikacja ciał. Na razie zidentyfikowano siedem z 13 ciał ofiar. Jest wśród nich 13-letnia dziewczynka. Prokuratura zapewnia, że wkrótce trafią do Polski.

Więcej: www.gazeta.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum