×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pielęgniarki kontra koronawirus: działa Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP

Autor: MAK/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 17 marca 2020 20:05

- Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych podjęła szereg działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Przy NIPiP powstał Zespół Zarządzania Kryzysowego, a w całym kraju uruchamiane są zespoły kryzysowe działające przy okręgowych izbach pielęgniarek i położnych - informuje nas NIPiP.

Pielęgniarki kontra koronawirus: działa Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Pielęgniarki i położne to grupa zawodowa, która z racji wykonywanej pracy znajduje się w najbliższym kontakcie z pacjentem. Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP powstał w celu wsparcia wszelkich działań związanych z wykonywaniem przez pielęgniarki i położne świadczeń zdrowotnych w czasie epidemii koronawirusa - tłumaczy samorząd pielęgniarek i położnych.
 
Zespół NIPiP koordynuje pracę zespołów kryzysowych tworzonych przy okręgowych izbach pielęgniarek i położnych. W skład zespołów wchodzą przewodniczący, członkowie prezydium izb okręgowych, pielęgniarki epidemiologiczne, prawnicy.

Celem Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP jest stały monitoring sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, poprzez:
• Wypracowanie rozwiązań i rekomendacji w obszarze przepisów prawa w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom oraz pielęgniarkom i położnym

• Ścisłą współpracę z Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie wszelkich uregulowań prawnych oraz informowanie o nowych rozwiązaniach pielęgniarki i położne

• Uruchomienie wsparcia psychologicznego i prawnego dla członków okręgowych izb pielęgniarek i położnych.

Bieżące informacje o pracy Zespołu umieszczane są na stronie: nipip.pl/koronawirus

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum