Piekary Śląskie: spór o to, gdzie ma zaparkować mammobus

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 08 września 2009 15:38

Samorząd Piekar Śląskich i Centrum Onkologii w Gliwicach mają problemy z porozumieniem się co do miejsca postoju mammobusu. Prezydent miasta Stanisław Korfanty nie zgodził się, by mammobus Centrum Onkologii stanął na parkingu magistratu.

Piekary Śląskie: spór o to, gdzie ma zaparkować mammobus
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Proponował jednak inne lokalizacje postoju, które znowu nie odpowiadały wymogom stawianym przez organizatorów akcji profilaktycznej.

– Jako powód podano dezorganizację pracy urzędników, ponieważ w trakcie akcji nie będą mogli korzystać z parkingu – informuje Agata Dudzik, pracownik działu kontraktów medycznych i programów zdrowotnych centrum. Pracownicy Centrum uważają, że lokalizacja w centrum miasta byłaby najbardziej dogodna dla kobiet.

– Nie jest prawdą, że prezydent Korfanty nie wyraził zgody na postój mammobusu w centrum miasta – twierdzi Artur Madaliński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Miasto podało kilka lokalizacji, ale te nie odpowiadają organizatorom akcji - podaje Dziennik Zachodni.

– Padł pomysł ustawienia mammobusu na placu przy skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej z Karola Miarki. Niestety, nie mielibyśmy możliwości podłączenia sprzętu do prądu – mówi Dudzik. Urzędnicy wymyślili też, że mammobus może stanąć za Miejskim Domem Kultury. Ale autobus ma aż 17 metrów i nie zmieści się tam.

Na propozycję lokalizacji przed siedzibą Radia Piekary, władze też nie zezwoliły.

– Dostaliśmy informację, że jest to teren typowo rekreacyjny – relacjonuje organizatorka.

Dotychczas współpraca między samorządem a centrum onkologii układała się dobrze. Świadczą o tym chociażby statystyki co do przebadanych kobiet.

– Gdyby nie dobra wola urzędu, na pewno tak wiele kobiet nie dowiedziałoby się o prowadzonych przez nas badaniach. W ciągu ostatnich dwóch akcji w Piekarach pojawiło się w mammobusie 776 pań – informuje Dudzik. – Dziwi nas tylko, dlaczego piętrzą się w Piekarach problemy związane z lokalizacją.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum