×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Piaseczno: będą szkolić europejskich urologów z procedur RIRS

Autor: PAP/Rynek Zdrowia02 marca 2017 20:35

Urolodzy z EMC Szpitala św. Anny w Piasecznie zostali docenieni na arenie międzynarodowej. Po audycie i uzyskaniu pozytywnej oceny zespół ze Szpitala św. Anny został zaproszony do współpracy z renomowaną firmą medyczną Cook Medical, w zakresie szkolenia urologów z procedur RIRS.

Piaseczno: będą szkolić europejskich urologów z procedur RIRS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

RIRS (Retrograde Internal Surgery) to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób usuwania kamieni z każdego odcinka układu moczowego, stosowany głównie w leczeniu kamicy nerkowej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, w trakcie 1-2 dniowej hospitalizacji.

Wyróżnienie ze strony Cook Medical oznacza, że EMC Szpital św. Anny w Piasecznie dołączył do elitarnego grona 5 najlepszych ośrodków szkoleniowych w Europie, obok szpitali w Paryżu, Barcelonie, Hamburgu, Patrasie i Mediolanie. Dzięki temu europejscy urolodzy będą przyjeżdżali do Piaseczna, aby uczyć się i doskonalić w zakresie procedur RIRS pod okiem zespołu urologów: Marka Zawadzkiego, Przemysława Zugaja oraz Ewy Bres-Niewady.

Szpital był wizytowany przez zarząd firmy Cook Medical, która od ponad 50 lat pracuje z lekarzami, aby znaleźć łatwiejsze i bezpieczniejsze sposoby leczenia pacjentów. Dyrektor szkoleniowy Cook Medical Ludger Ostermann oraz Laurent Massart, dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią skrupulatnie weryfikowali możliwości piaseczyńskiego szpitala pod względem kwalifikacji jako ośrodka szkoleniowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kryteriami decydującymi o współpracy były: jakość (wyposażenie bloku operacyjnego, wysokie standardy obsługi pacjenta, przygotowanie szpitala jako ośrodka szkoleniowego), opieka nad pacjentem (właściwy poziom relacji lekarz-pacjent, przestrzeganie praw pacjenta, dobre samopoczucie pacjenta), współpraca zespołu operacyjnego (zaangażowanie pracowników, wzajemne zaufanie i szacunek), wiedza i umiejętności lekarzy i pielęgniarek (ciągły rozwój i uczenie się oraz prawidłowość wykonywanych zabiegów).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze