Personel szpitala w Ostrowie Wlkp.: maseczki uszyte przez więźniów są bardzo dobrej jakości

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2020 17:15

Pierwsza partia maseczek ochronnych, uszytych przez więźniów z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. trafiła do miejscowego szpitala. - Są bardzo dobrej jakości - powiedziała naczelna pielęgniarka ostrowskiego szpitala Izabela Rynkowska.

Zanim maseczki trafią do użytku zostaną zdezynfekowane i sterylnie zapakowane. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Od tygodnia 17 więźniów z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. szyje maseczki ochronne dla personelu miejscowego szpitala. Najpierw ostrowski przedsiębiorca dostarczył 900 metrów flizeliny, maszyny krawieckie przynieśli z domów funkcjonariusze, a później z pomocą dołączyli także mieszkańcy.

- Zdarzyła się sytuacja, że ktoś zadzwonił do bramy aresztu, bo przywiózł maszyny krawieckie dla nas. Wiedział, że nam się przydadzą - powiedział dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. mjr Waldemar Zaremba.

Obecnie jest 12 maszyn, które pracują w sali widzeń, przerobionej na szwalnię. Do produkcji maseczek zaangażowanych jest 17 więźniów. Z 900 metrów flizeliny - jak wyliczono w areszcie - powstanie 8 tys. maseczek.

- Osadzeni są bardzo aktywni. Dorobili nawet kilka przyrządów potrzebnych do szycia, jak na przykład rolkę, żeby rozwijać wałek materiału czy listwę do przycinania - powiedział dyrektor Zaremba.

Pierwsza część "aresztowej" produkcji trafiła już do szpitala w Ostrowie Wlkp.

- Są bardzo dobrej jakości. Bardzo chętnie skorzystamy z tej pomocy, bo maseczek brakuje - powiedziała naczelna pielęgniarka ostrowskiego szpitala Izabela Rynkowska.

Zanim maseczki trafią do użytku zostaną zdezynfekowane i sterylnie zapakowane. - Nasza sterylizatornia jest już gotowa i czeka na każdą dostawę - dodała Izabela Rynkowska.

Koordynatorem akcji szycia maseczek jest starostwo powiatowe w Ostrowie Wlkp. Do pomocy zgłosiły się już Koła Gospodyń Wiejskich i Środowiskowe Domy Pomocy Społecznej.

Materiał zakupiło Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski. Powstanie z niego 24 tysiące maseczek.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum