Pandemia rośnie w siłę, samorządowcy zwołują sztaby kryzysowe

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 września 2020 13:46

28 września spotkał się sztab kryzysowy zwołany przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w stolicy i realnego ryzyka wprowadzenia strefy żółtej. Podobne spotkania będą odbywały się w wielu innych miejscach.

Pandemia rośnie w siłę, samorządowcy zwołują sztaby kryzysowe
Samorządowcy oceniają stan przygotowań "na najgorsze" Fot. Archiwum

Przygotowanie miasta i regionu do narastającej epidemii podsumują także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (30 września) i wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk (1 października) - informuje Gazeta Wyborcza.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nie jest optymistą. 26 września w Radiu Zet podkreślał, że Poznań - w razie gwałtownego wzrostu liczby zakażeń - może uruchomić szpital polowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Stwierdził, że nie ma żadnych wątpliwości, iż ten największy kryzys dopiero przed nami.

W środę (30 września) Jaśkowiak wraz ze swoim zastępcą Jędrzejem Solarskim oraz prof. Iwoną Mozer-Lisewską, ordynator oddziału zakaźnego Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu, podsumują stan przygotowań miasta i lokalnej ochrony zdrowia do sytuacji, w której rośnie liczba zakażonych wymagających hospitalizacji.

To samo zrobi w czwartek (1 października) wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum