Pacjent z Kalisza zakażony wirusem A/H1N1 wkrótce opuści szpital

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2009 11:30

Do domu zostaną wypisane również osoby, które miały z nim kontakt i zostały hospitalizowane, mimo braku objawów choroby.

Jak już szeroko informowaliśmy 42-letni mężczyzna przyleciał w ubiegły wtorek (12 maja) do Wrocławia ze Stanów Zjednoczonych, z przesiadką w Monachium. W USA przebywał dwa miesiące. Następnego dnia, po wystąpieniu objawów grypopodobnych, zgłosił się do szpitala. W czwartek (14 maja) potwierdzono, że w jego organizmie wykryto wirusa.

Nadzorem kliniczno - epidemiologicznym objęto sześć osób, które w Polsce miały styczność z mężczyzną: trzy osoby z jego rodziny, kolegę i dwóch pracownikami służby zdrowia. Pomimo braku objawów chorobowych, czworo z nich jest hospitalizowanych w kaliskim szpitalu.

Samolotem do Wrocławia, którym podróżował mężczyzna, leciały 43 osoby. Inspektorzy sanitarni w porozumieniu z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa kontaktują się z wszystkimi pasażerami tego lotu.

Wcześniej w Polsce stwierdzono jeden przypadek wirusa A/H1N1. Wykryto go u 58 - letniej kobiety, która wyzdrowiała i opuściła tydzień temu szpital w Mielcu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum