Pacjent, który ranił nożem ratownika medycznego został zatrzymany!

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2020 13:10

Przewożony karetką pacjent - mężczyzna, który kilkukrotnie ranił nożem ratownika medycznego, został zatrzymany. Ranny ratownik przeszedł operację i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do zdarzenia doszło nad ranem w środę (25 marca) na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku.

Do zdarzenia doszło nad ranem w środę (25 marca) na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała w środę PAP, że napastnik - mężczyzna, który był przewożony przez załogę karetki do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu i w trakcie transportu zaatakował nożem ratownika medycznego, został zatrzymany przez policję.

- Jest w tej chwili badany ze względu na jego stan psychotyczny, w jakim się znajdował gdy wezwano do niego tę karetkę. Po badaniu rozpoczniemy czynności. Śledztwo jest prowadzone w sprawie usiłowania zabójstwa ratownika medycznego, czyli funkcjonariusza na służbie - powiedziała prokurator.

Przekazała, że do zdarzenia doszło nad ranem na autostradzie A4 w karetce, która transportowała mężczyznę z okolic Nowej Rudy do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu.

- Pacjent znajdował się w stanie psychotycznym. Zaatakował ratownika kilkukrotnie nożem, wówczas został wypchnięty przez załogę z karetki i oddalił się. Powiadomiono policję i pogotowie. Ranny ratownik trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział Tkaczyszyn.

Dodała, że policji udało się zatrzymać sprawcę napaści, który jest teraz do dyspozycji prokuratury.

- Za usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza na służbie grozi surowsza kara, minimum 12 lat więzienia lub 25 lat, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Ratownicy medyczni są obecnie chronieni, tak jak inni funkcjonariusze - wyjaśniła

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum