Pacjeni odwykówki zachorowali na COVID-19 i pojechali do domu. Sanepid się zgodził Sanepid wyjaśnia, że do miejsca odbywania izolacji pacjenci pojechali własnym transportem. Fot. PTWP

Ośmiu pacjentów ośrodka leczenia odwykowego w Woskowicach Małych (Opolskie), u których wykryto zakażenie koronawirusem, opuściło placówkę i udało się do swoich domów.

  • W ośrodku leczenia odwykowego w opolskich Woskowicach Małych zdiagnozowano osiem przypadków zakażenia COVID-19
  • Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem testu opuściły ośrodek i udały się do swoich domów, ponieważ tam chciały odbyć 10-dniową izolację
  • Zgodę na opuszczenie placówki wyraził namysłowski sanepid

W poniedziałek zdiagnozowano w ośrodku pierwsze przypadki zakażenia. Dyrekcja zdecydowała więc, by przebadać cały personel medyczny oraz podopiecznych przebywający w placówce. Do tej pory potwierdzono tam osiem przypadków zakażenia.

Chcieli się izolować w domu

Okazało się jednak, że wszystkie osoby z dodatnim wynikiem testu opuściły ośrodek i udały się do swoich domów, ponieważ tam chciały odbyć 10-dniową izolację.

Dyrekcja ośrodka tłumaczy, że pacjenci nie mieli żadnych objawów, czuli się dobrze i zadeklarowali, że nie chcą izolować się w ośrodku. Zgodę na opuszczenie placówki wyraził namysłowski sanepid. Z kolei placówka zapewniła dla nich możliwość dalszego leczenia na odległość.

Sanepid: nie możemy wskazywać miejsca izolacji

Opolski sanepid wyjaśnia, że pacjenci nie złamali prawa ani nie narazili na zakażenie żadnych postronnych osób, ponieważ do miejsca odbywania izolacji pojechali własnym transportem.

- Jako inspekcja sanitarna nie możemy wskazywać miejsca odbywania izolacji osoby z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa. Pacjent sam je wskazuje i jeśli stan zdrowia na to pozwala, izolację można odbyć w warunkach domowych - mówi Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych