PPOZ: bądźmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i rodziny

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2014 13:05

Czas najwyższy, aby każdy z nas dobrze rozumiał czym jest zdrowie, jak należy o nie dbać i jak ważny jest to także aspekt dla ogółu społecznego - podkreśla Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

W opinii Porozumienia, ważną rolę w tej edukacji powinna pełnić medycyna rodzinna, która dzisiaj jest niestety na zakręcie.

Dzisiejszą rolą lekarza opiekującego się rodziną powinno być edukowanie i profilaktyka, aby zapobiegać zanim rozpoczniemy leczenie. Tylko jak tego dokonać? Jeśli lekarzy mamy coraz mniej a coraz więcej obowiązków administracyjnych i braki w jakichkolwiek uregulowaniach odnośnie czasu poświęconego na poradę. A przecież pacjent niestety nie nauczy się dbać o zdrowie ani z domu, gdzie brakuje rozmów na ten temat i nawyków, ani w szkole, ani też z bilbordów reklamowych - zwraca uwagę PPOZ.

- Dlatego nie mamy, jako społeczeństwo, nawyku brania odpowiedzialności za swoje zdrowie… Dzisiaj jest Dzień Matki (..) Czy polskie kobiety dbają o swoje zdroje? Ich obraz, który się nam maluje - to wiecznie zabieganie. (...) W takim natłoku spraw dnia codziennego brakuje już miejsca dla siebie.  Warto więc przy okazji świąt takich jak Dzień Matki, poświęcić chwilkę dla swojego zdrowia i wybrać się chociaż na te podstawowe badania - zachęca doktor Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum