POZ: 3 lata na ukończenie kursu z medycyny rodzinnej

Autor: inforrb.pl/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2014 08:49

Nowe przepisy rozszerzają możliwości udzielania świadczeń zdrowotnych w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) przez lekarzy ze specjalizacją I stopnia z medycyny ogólnej, jak również ze specjalizacją I lub II stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych lub pediatrii.

Znowelizowane przepisy ustawy z 21 marca 2014 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (weszły w życie 15 czerwca 2014 r.) przewidują, że w ciągu 3 lat od rozpoczęcia udzielania świadczeń w POZ lekarze ci będą musieli ukończyć kurs z medycyny rodzinnej, organizowany przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Nowelizacja ma też ułatwić dostęp do lekarzy specjalistów dla dzieci do 1. roku życia w przypadku stwierdzenia u nich nieprawidłowego wyniku badań przesiewowych, mających na celu wykrycie wad wrodzonych. W takich sytuacjach dziecko będzie kierowane od razu do lekarza specjalisty, bez wystawiania przez lekarza POZ skierowania do poradni specjalistycznej.

Więcej: www.inforrb.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum