Ożarów Mazowiecki: strażakowi kazali zapłacić po akcji za badanie krwi

Autor: wawalove.pl/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2016 09:59

Strażak z OSP z Ożarowa Mazowieckiego zranił się podczas udzielania pierwszej pomocy rannemu w wypadku samochodowym. Gdy chciał sprawdzić czy nie doszło do zakażenia, usłyszał w szpitalu, że musi zapłacić.

Strażakowi kazali zapłacić po akcji za badanie krwi. Fot. Paweł Pawłowski PTWP

Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie zażądał pieniędzy za zbadanie strażaka ochotnika, który po skaleczeniu miał kontakt z krwią rannego w wypadku mężczyzny.

Strażak z OSP brał udział w akcji ratowniczej - w Ożarowie Mazowieckim doszło do śmiertelnego wypadku. Ochotnicy próbowali wyciągnąć poszkodowanego z samochodu.

Kiedy mężczyzna udzielał pomocy miał zakrwawione rękawiczki, skaleczył się, doszło do kontaktu krwi poszkodowanego z jego krwią.

Obecny na miejscu zdarzenia lekarz pobrał krew od rannego i zalecił strażakowi wizytę w szpitalu zakaźnym w celu zbadania czy nie doszło do zakażenia.

Strażak pojechał do Warszawy, w szpitalu odmówiono mu najpierw wykonania badań. Potem godzinę ustalano, kto ma za badania zapłacić.  Opłata miała wynosić 700 zł, strażak zapłacił ostatecznie 218 zł.

Więcej: www.wawalove.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum