Metro/Rynek Zdrwia | 04-05-2019 18:31

Otwock: lekarz nie zlecił szczegółowych badań, pacjentka doznała udaru

W Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Otwocku lekarz uznał, że pacjentka, która zgłosiła się na izbę przyjęć z silnym bólem głowy, jest pod wpływem środków odurzających. Nad ranem kobieta doznała udaru krwotocznego mózgu i zapadła w śpiączkę.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Historię pacjentki szpitala powiatowego w Otwocku opisał "Super Express". Kobieta przyjechała na izbę przyjęć z silnym bóle głowy i karku - przypomina dziennik Metro Warszawa.

Lekarz na izbie przyjęć stwierdził, że kobieta jest pod wpływem środków odurzających i nie zlecił szczegółowych badań. Wykonano tylko podstawowy zestaw i podano kroplówkę ze środkiem przeciwbólowym. Kobieta spędziła noc w szpitalu, ale nad ranem jej stan się dramatycznie pogorszył. Doznał udaru krwotocznego mózgu (wylewu) i obecnie jest w śpiączce. 

- Potraktowaliśmy to jako jego błąd i rozstaliśmy się z lekarzem, który pełnił wtedy dyżur - mówi w rozmowie z "SE" Tomasz Koper, dyrektor ds. medycznych Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku. Okazuje się jednak, że lekarz wprawdzie nie pracuje już na izbie przyjęć, ale nadal w samym szpitalu - tak. Nie chce komentować sprawy, ale zaznacza, że nie ma sobie nic do zarzucenia. 

Więcej: metrowarszawa.gazeta.pl