Otwarcie hospicjum w gdańskim UCK

Autor: trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 03 września 2017 14:59

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku poszerzyło właśnie swoją działalność o Hospicjum Stacjonarne i Domowe. Kontrakt z NFZ pozwoli objąć opieką paliatywną 20 osób.

Otwarcie hospicjum w gdańskim UCK
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Hospicjum rozpoczęło działalność w budynku przy Alei Zwycięstwa 30. W wyremontowanych za ok. 50 tys. zł pomieszczeniach powstały dwa komfortowe i umeblowane pokoje z osobnymi sanitariatami wraz z gabinetem zabiegowym i punktem pielęgniarskim. Łącznie w nowo otwartym stacjonarnym oddziale hospicjum opiekę znajdzie 4 pacjentów.

- Nasz oddział jest niewielki, ale dzięki temu udało nam się stworzyć przyjazną atmosferę i przytulne wnętrze. Za jakiś czas, i mamy nadzieję, że stanie się to szybko, chcemy zwiększyć liczbę dostępnych łóżek do 8 lub 10, ale to będzie już uzależnione od kontraktu, który będziemy negocjować z NFZ - tłumaczy Karolina Gronalewska, kierownik Hospicjum Stacjonarnego i Hospicjum Domowego.

Kolejnych 16 pacjentów, którzy znajdą się pod skrzydłami nowego hospicjum, zespół specjalistów będzie doglądał już w warunkach domowych. W takim wariancie chorzy oraz ich rodziny mogą liczyć na wsparcie i wizyty m.in. lekarza i pielęgniarki. Konsultacje, w zależności od potrzeby, odbywają się w domu pacjenta kilka razy w tygodniu.

Gdańskie hospicjum pomoże m.in. pacjentom z nowotworami, niewydolnością oddechową czy upośledzoną odpornością. Pacjentami stacjonarnymi i domowymi zajmie się lekarz specjalista, pielęgniarki, psycholog oraz fizjoterapeuta.

Więcej: www.trojmiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze