Oto najczęściej zadawane pytania do Doktora Google w 2019 roku

Autor: Radio Zet/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2020 11:49

W minionym roku internauci najczęściej interesowali się zagadnieniami z ochrony zdrowia, które związane były z nadciśnieniem tętniczym, wysokim poziom cholesterolu, kamicą nerkową czy dietą ketogeniczną.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwsza kwestia związana z tym, jak obniżyć ciśnienie krwi, jest jak najbardziej uzasadniona. Nadciśnienie tętnicze to bowiem jedna z epidemii XXI wieku. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że aż 10 mln dorosłych Polaków cierpi z powodu nadciśnienia tętniczego. Tymczasem nieleczone nadciśnienie może prowadzić m.in. do udaru, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca i niewydolności nerek.

Na drugim miejscu w rankingu wyszukiwarki Google w 2019 w dziedzinie zdrowia znalazło się pytanie: Czym jest dieta ketogeniczna? Jego popularność wynika z tego, że tzw. specjaliści medycyny holistycznej, twierdzą iż niskowęglowodanowa dieta leczy raka, ponieważ powoduje odcięcie dostępu nowotworu do glukozy. Zdania tego nie podzielają eksperci z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, którzy wyjaśniają, że nie można zagłodzić raka nie powodując wyniszczenia organizmu chorego, a tym samym zmniejszenia jego szans na wyzdrowienie.

Na trzecim miejscu znalazło się pytanie o sposoby na czkawkę. Wśród odpowiedzi można znaleźć tę, aby wstrzymać powietrze, pić wodę, ssać twardy cukierek lub kostkę lodu, jeść plaster cytryny lub zatkać uszy.

Internauci pytali także, jak długo trwa grypa, co powoduje czkawkę, co jest powodem kamieni nerkowych, co to jest HPV, jak obniżyć poziom cholesterolu, ile kalorii dziennie powinno się zjadać czy też, jak długo alkohol pozostaje w organizmie.

Więcej: zdrowie.radiozet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum