Ostrowiec Świętokrzyski: zamknięty oddział neurologii w szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2020 21:04

Oddział neurologii Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim został zamknięty. Test na obecność koronawirusa, w przypadku jednego z członków personelu, dał wynik pozytywny. Nadal nie działają dwa inne oddziały placówki: wewnętrzny II i chirurgii.

Po kwarantannie konieczna będzie dezynfekcja i gruntowne sprzątanie oddziałów. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

- Po tym, jak okazało się, że jeden z członków personelu jest zarażony koronawirusem, musieliśmy izolować oddział. Pracownicy i pacjenci są cały czas na oddziale, ale nikt nie może wyjść, ani wejść na oddział - powiedział PAP dyrektor szpitala Andrzej Gruza.

Dodał, że od wszystkich osób obecnych na oddziale (26 pacjentów i około 10 osób z personelu) zostały pobrane próbki do badań.

Nadal są zamknięte oddziały wewnętrzny II i chirurgii. W ostatnim tygodniu potwierdzono tam kilkanaście przypadków zarażenia koronawirusem, z tego 16 na oddziale wewnętrznym.

- Chirurgię zamierzamy uruchomić jeszcze w ten weekend. Kończy się tam bowiem siedmiodniowy okres kwarantanny. Jeśli badania kolejnych próbek dadzą wynik negatywny, personel będzie mógł wrócić do pracy. Na oddziale nie ma w tej chwili nikogo. Jest sprzątany i dezynfekowany - podkreślił Gruza.

Oddział wewnętrzny zostanie uruchomiony później. - On później został też skażony. Myślę, że pod koniec przyszłego tygodnia będzie mógł ruszyć - dodał dyrektor szpitala.

PAP - Janusz Majewski

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum