Ostrów Wlkp.: pogryziony przez psa sześciolatek wybudzany ze śpiączki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2017 09:46

Lekarze ze Szpitala im. Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wielkopolskim zdecydowali w poniedziałek, 13 marca, o wybudzaniu ze śpiączki farmakologicznej sześcioletniego chłopca pogryzionego przez psa.

Ostrów Wlkp.: pogryziony przez psa sześciolatek wybudzany ze śpiączki
Pies należy do wujka ofiary. Mężczyzna dostał już zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Fot. archiwum

Dziecko przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci. Jego stan nadal jest ciężki, ale stabilny. Lekarze powoli wyprowadzają go ze śpiączki.

Na oddział chirurgii i traumatologii dziecięcej w ostrowskim szpitalu sześciolatek trafił w stanie wstrząsu spowodowanego utratą ogromnej ilości krwi. Przeszedł wielogodzinną operację ratującą życie. Do tragedii doszło w piątek (10 marca) w miejscowości Dubin (powiat rawicki).

Mimo że nie doszło do uszkodzenia dużych naczyń - tętnicy i żyły szyjnej - skala obrażeń i tak była przerażająca. Rany, głównie głowy i szyi, były bardzo głębokie i rozległe. Dziecko będzie musiało przejść jeszcze szereg zabiegów.

Jak informuje policja, pies należy do wujka ofiary. Mężczyzna dostał już zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pies był szczepiony przeciwko wściekliźnie. Nigdy nie był agresywny.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum