Ostrów Wlkp.: Poranek z Geriatrią - o leczeniu bólu u seniorów

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2019 11:29

Uczestnicy pierwszego Ostrowskiego Poranku z Geriatrią rozmawiali o diagnostyce i ocenie bólu u osób w podeszłym wieku, nieopioidowych lekach przeciwbólowych, zasadach leczenia bólu przewlekłego, rozpoznaniu i leczenie bólu neuropatycznego oraz interakcji leków przeciwbólowych.

Ostrów Wlkp.: Poranek z Geriatrią - o leczeniu bólu u seniorów
Dramatycznie brakuje geriatrów. Na 9 mln seniorów przypada ich zaledwie 400 Fot. Archiwum

O problemach tych dyskutowało 6 kwietnia blisko osiemdziesięciu lekarzy rodzinnych, geriatrów, internistów oraz lekarzy innych specjalności leczących osoby starsze - informuje naszemiasto.pl

Uczestnicy wysłuchali w sumie sześciu wykładów. Jak podkreślali prelegenci, leczenie bólu u osób starszych to temat poważny ponieważ lekarze spotykają się z wielochorobowością. Ze względu na niepożądane działania leków dobór odpowiedniej terapii, która będzie zarówno bezpieczna dla pacjenta jak i skuteczna, jest bardzo trudny.

Zwracano także uwagę na dramatyczny brak geriatrów. Na 9 mln seniorów przypada ich zaledwie 400. W samej Wielkopolsce jest ich jedynie 19.

Organizatorem konferencji była Wielkopolska Izba Lekarska Delegatura w Ostrowie Wlkp. oraz Oddział Geriatryczny ZZOZ w Ostrowie Wlkp. Organizatorzy mają nadzieje, że spotkanie to zapoczątkuje cykl konferencji, które mają na celu propagowanie wiedzy z zakresu geriatrii oraz stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń związanych z opieką medyczną nad pacjentem w podeszłym wieku.

Więcej: ostrow.naszemiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum