Ostrów Wielkopolski: ośmiu pracowników laboratorium przy szpitalu z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2020 12:45

Ośmiu pracowników laboratorium przy szpitalu w Ostrowie Wlkp. zostało zakażonych koronawirusem. Obecnie laboratorium pracuje tylko na potrzeby szpitala - poinformowała w środę (6 maja) dyrekcja ostrowskiego szpitala.

Laboratorium pracuje tylko na potrzeby szpitala, a wykonywanie zewnętrznych zleceń przez pacjentów ambulatoryjnych zostało wstrzymane do odwołania. Fot. Shutterstock

W Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej przy szpitalu w Ostrowie Wlkp. ośmiu pracowników zostało zakażonych koronawirusem. W przypadku innych czterech wyniki są niejednoznaczne, więc badania zostaną powtórzone.

5 maja obecność wirusa SARS Cov-2 u stwierdzono u jednej z pracownic laboratorium, której nie było w pracy od ponad tygodnia.

W związku z zaistniałą sytuacją - jak informuje dyrekcja placówki medycznej w środowym komunikacie - laboratorium pracuje tylko na potrzeby szpitala, a wykonywanie zewnętrznych zleceń przez pacjentów ambulatoryjnych zostało wstrzymane do odwołania.

- Stan zdrowia osób z wynikiem dodatnim jest dobry. Nie wymagają one hospitalizacji i zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego są objęte izolacją w warunkach domowych - informuje dyrekcja.

Laboratorium zatrudnia 47 osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum