Ortopedzi z Paley European Institute będą operować w Szpitalu Medicover

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2021 18:00

Szpital Medicover rozpoczął bezpośrednią współpracę z Paley European Institute - europejskim przedstawicielem międzynarodowego instytutu specjalizującego się w leczeniu wrodzonych, rozwojowych i pourazowych schorzeń ortopedycznych.

Ortopedzi z Paley European Institute będą operować w Szpitalu Medicover
Paley European Institute (PEI) to europejski oddział amerykańskiego instytutu, który skupia ekspertów w dziedzinie leczenia chorób układu ruchu. Fot. Medicover

Zespół Paley European Institute w Szpitalu Medicover będzie wykonywał zabiegi mające na celu zachowanie, rekonstrukcję i przywracanie funkcji kończyn oraz stawów.

Paley European Institute (PEI) to europejski oddział amerykańskiego instytutu, który skupia ekspertów w dziedzinie leczenia chorób układu ruchu. W lutym br. ortopedzi dr Dror Paley i dr David Feldman wraz ze wspierających ich zespołem polskich lekarzy na czele z dr. Jarosławem Michałem Deszczyńskim i dr. Tomaszem Albrewczyńskim, połączyli siły ze Szpitalem Medicover. Pozwoli to na wykonywanie w placówce nowatorskich zabiegów dla małych pacjentów.

- Współpraca ze Szpitalem Medicover pozwoli nam na efektywne wykonywanie zabiegów z zakresu ortopedii dziecięcej, w tym unikalnych na skalę światową zabiegów związanych z deformacjami czy niedorozwojem kończyn - zapowiada dr n. med. Jarosław Michał Deszczyński, Dyrektor Medyczny Paley European Institute.

- Mowa tu np. o procedurach, takich, jak SUPERHip, SUPERKnee czy SUPERAnkle (SUPER – ang. Systematic Utilitarian Procedure for Extremity Reconstruction), innowacyjnych rozwiązaniach autorstwa doktora Drora Paleya, a także zabiegach wydłużania kończyn z użyciem aparatów zewnętrznych oraz magnetycznych gwoździ śródszpikowych. W wielu przypadkach tego typu operacje są jedyną szansą dla małych pacjentów, by móc samodzielne się poruszać lub uratować ich kończyny - dodaje.

Zabiegi świadczone przez Szpital Medicover wspólnie z Paley European Institute będą obejmowały również osoby dorosłe. Zakres usług będzie obejmował m.in. procedury kosmetycznego wydłużania kończyn czy operacje stawów rzekomych i braku zrostu kości. W Szpitalu Medicover polski zespół PEI będzie ponadto wspierał pacjentów w obszarze leczenia złamań i urazów.

- Udostępnienie naszej bazy szpitalnej i kadry do dyspozycji zespołu PEI wpisuje się doskonale w strategię Szpitala Medicover, która uwzględnia bieżące wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i współpracę z najlepszymi specjalistami. Jest to również możliwość rozwoju dla naszego Oddziału Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej, którego personel będzie wspierał specjalistów Paley European Institute w opiece nad małymi pacjentami - komentuje Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.

Zabiegi w Szpitalu Medicover wykonywać będą doświadczeni polscy specjaliści z zakresu ortopedii z Paley Institute Europe, którzy na bieżąco służą dzieciom i dorosłym z Polski oraz Europy i Azji oferując wszechstronną, skoordynowaną opiekę zaprojektowaną z myślą o specyficznych potrzebach każdego pacjenta.

Podczas sesji operacyjnych zabiegi w Szpitalu Medicover przeprowadzać będą również doktorzy Dror Paley i David Feldman – światowej sławy ortopedzi, którzy mają na swoim koncie tysiące przeprowadzonych operacji wydłużania kończyn górnych i dolnych u dzieci oraz dorosłych, a także operacji ortopedycznych, w szczególności dzieci i związanych z korekcją deformacji oraz ochroną stawów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum