Opolskie: zakochani oddadzą krew

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2010 11:15

Opolskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa chce zachęcić i nagrodzić pary, które tuż przed walentynkami oddadzą krew.

Akcja „Podziel się miłością – oddaj krew na Walentynki” odbędzie się 12 lutego w RCKIK w Opolu oraz w jego terenowych oddziałach w Brzegu, Nysa, Kluczbork i Kędzierzyn-Koźle.

– To już czwarta edycja akcji. Cieszy się ona sporą popularnością. Tym bardziej, że w pary, które biorą udział w walentynkowej akcji mogą wylosować atrakcyjne nagrody m.in. wejściówki do kina, teatru, na basen i do kręgielni oraz bony towarowe – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Monika Feret z opolskiej stacji krwiodawstwa.

Na zakochanych, którzy podzielą się darem życia w oddziale terenowym w Kędzierzynie-Koźlu czekają bilety na mecze siatkówki.

– W Kędzierzynie-Koźlu jest mnóstwo kibiców siatkówki. Oni też chętnie oddają krew. Chcemy ich nagrodzić, dlatego wszyscy krwiodawcy, którzy oddadzą krew w lutym wezmą udział w losowaniu biletów na ligowe mecze – informuje Feret.

Walentynkową akcję oddawania krwi organizuje też Oddział Terenowy RCKiK w Nowym Sączu.

– W zeszłym roku w akcji udział wzięło 560 osób. W tym roku akcja trwa od 8 do 28 lutego. W ciągu pierwszych trzech dni zgłosiło się już 160 osób. Walentynkowa wampiriada ma zachęcać młodych ludzi do oddawania krwi. I to się udaje. Prawie 80 proc. naszych krwiodawców to młodzież – mówi Rynkowi Zdrowia Genowefa Warchoł, pielęgniarka.

W szkołach w Nowym Sączu i okolicach prowadzona jest akcja „Młoda krew ratuje życie”.

– Dzięki niej, ale też pracy mediów i nauczycieli mamy stały dopływ chętnych podzielić się darem życia. Bardzo często do stacji w Nowym Sączu przychodzą całe rodziny. Takie akcje są świetną promocją krwiodawstwa – podsumowuje pielęgniarka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum