Opolskie: uruchomiono numer do odbioru ratunkowych wiadomości SMS

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2013 15:54

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego (WCPR) w Opolu uruchomiło w piątek specjalny numer telefonu do odbioru ratunkowych wiadomości SMS. Został on stworzony z myślą o osobach głuchoniemych czy mających problemy z komunikacją werbalną.

Opolskie: uruchomiono numer do odbioru ratunkowych wiadomości SMS

Uruchomiony w piątek alarmowy numer SMS to 696 112 112.

Jak wyjaśnił rzecznik wojewody opolskiego Jacek Szopiński, jeśli osoba, która ma jakikolwiek problem z komunikacją werbalną, znajdzie się w sytuacji zagrożenia - np. pożaru - to powinna właśnie na ten numer wysłać SMS. W treści musi wpisać swoje dane, czyli imię i nazwisko; przyczynę zgłoszenia (np.: pożar) oraz dokładny adres, pod którym potrzebna jest jej pomoc: miasto, ulicę, numer domu i mieszkania oraz gminę lub powiat.

- Po otrzymaniu zgłoszenia operator numeru alarmowego przekaże je do właściwej służby, która podejmie stosowne działanie - wyjaśnił Szopiński.

Kierownik WCPR w Opolu Henryk Ferster zaznaczył, że bardzo ważne jest, by osoby potrzebujące pomocy wpisywały wszystkie konieczne dane, tak by można było do nich dotrzeć. "Jeśli dane będą niepełne, poprosimy o ich uzupełnienie, wysyłając wiadomość zwrotną" - wyjaśnił Ferster.

Dodał, że przed uruchomieniem numeru przez tydzień testowano jego działanie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum