Opolskie: samorząd wojewódzki idzie na walkę otyłością

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2016 11:40

Ponad 22 mln zł samorząd województwa opolskiego przeznaczy na pionierski program zapobiegający chorobom cywilizacyjnym: nadwadze, otyłości i cukrzycy. Obejmie on 260 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny.

Opolskie: samorząd wojewódzki idzie na walkę otyłością
Kompleksowa opieka ma wpłynąć na zmianę stylu życia mieszkańców Opolszczyzny, którzy zmagają się z otyłością lub cukrzycą. Fot. Archiwum

Jak informuje Nowa Trybuna Opolska, program walki z chorobami cywilizacyjnymi (nadwagą, otyłością, cukrzycą) to pierwszy w kraju na taką skalę zdrowotny program regionalny - poinformował na konferencji prasowej wicemarszałek Roman Kolek.

Pierwszy etap programu stanowić będą badania przesiewowe, które obejmą 260 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny: dzieci i młodzież od 6 do 18 lat oraz dorośli w wieku 45-65 lat. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie blisko 5 tysięcy osób, które zostaną objęte wszechstronnymi usługami zdrowotnymi. Otrzymają one opiekę lekarza, dietetyka, psychologa, rehabilitanta.

Do uczestników programu zostaną też skierowane działania informacyjno-edukacyjne. Kompleksowa opieka ma wpłynąć na zmianę stylu życia - nie tylko ograniczenie jedzenia, ale też siedzącego trybu życia na rzecz aktywności fizycznej. Realizatorzy programu wyłonieni zostaną w drodze konkursu.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum