Opolskie: rusza pierwszy w regionie oddział dzienny dla młodzieży z problemami psychicznymi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2020 07:30

W Zawadzie pod Opolem z początkiem marca rozpoczyna działalność pierwszy w tym województwie dzienny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży - poinformowała Barbara Pawlos, rzeczniczka Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Oddział będzie działał w trybie dziennym Fot. Shutterstock

Dzienny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży będzie funkcjonował w ramach Młodzieżowego Centrum Terapii Nerwic, z którym NFZ podpisał kontrakt na prowadzenie 15-osobowej jednostki.

- Umowa obejmuje diagnostykę, leczenie i rehabilitację dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi obejmującymi różnego rodzaju nerwice, zaburzenia odżywiania i rozwoju psychicznego, ale i chorych np. na schizofrenię. Jest to odpowiedź NFZ na sygnalizowany wzrost liczby najmłodszych mających problemy ze zdrowiem psychicznym. Do psychiatrów zgłaszają się już 7-latki - wskazała Barbara Pawlos.

Do przyjęcia na nowym oddziale będą kwalifikowane dzieci i młodzież, która nie potrzebuje natychmiastowej pomocy specjalistów, ale nie musi też przebywać na oddziałach szpitalnych. Oddział będzie działał w trybie dziennym, zatem godziny przyjęć i zajęć terapeutycznych będą dostosowane do godzin lekcyjnych. Na zajęciach popołudniowo-wieczornych oprócz spotkań z lekarzami i psychologami, prowadzone będą psychoterapie grupowe i terapie zajęciowe.

Marek Szczepanik - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum