Opolskie: pomogą opiekunom osób niepełnosprawnych

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2017 17:58

Samorząd Województwa Opolskiego wraz z Fundacją INTRA rozpoczął realizację projektu ”Dbamy o siebie, aby dbać o innych”. Jest on skierowany do członków rodziny i opiekunów osób dorosłych, posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze względu na upośledzenie umysłowe (01-U) i choroby psychiczne (02-P), bez względu na stopień upośledzenia.

Opolskie: pomogą opiekunom osób niepełnosprawnych
Opolskie: pomogą opiekunom osób niepełnosprawnych. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W projekcie ”Dbamy o siebie, aby dbać o innych” mogą wziąć udział osoby zamieszkałe w powiecie opolskim i krapkowickim.

Głównym celem projektu jest profilaktyka zdrowia psychicznego członków rodzin i opiekunów; podnoszenie umiejętności pracy z osobami z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, w tym sprawowanie nad nimi opieki i udzielanie pomocy w procesie ich rehabilitacji.

W ramach projektu zaplanowane są szkolenia i warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego, grupy wsparcia, indywidualne konsultacje psychologiczne i konferencja podsumowująca.

Projekt ”Dbamy o siebie, aby dbać o innych” to zadanie publiczne, finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON. Realizatorem projektu jest Fundacja Psychoedukacji i Psychoterapii INTRA.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum