Opolskie: pilot otworzy ratownikom bramki

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2013 08:55

Wzdłuż opolskiego odcinka A4 jest 14 wjazdów awaryjnych. To właśnie nimi, w razie wypadku, mogą dostać się na autostradę ratownicy. Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazał służbom ratowniczym piloty do zdalnego sterowania bramami na wjazdach awaryjnych.

Opolskie: pilot otworzy ratownikom bramki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Michał Wandrasz z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu powiedział, że rozdano w sumie 180 urządzeń - głównie policjantom, strażakom i pogotowiu ratunkowemu, ale również inspekcji transportu drogowego oraz celnikom. Nie muszą przejeżdżać przez węzły i stojące tam punkty poboru opłat, co skraca dojazd do potrzebujących.

To nie są jedyne udogodnienia poprawiające bezpieczeństwo na A4. Na początku roku drogowcy oddali do użytku osobny wjazd dla ratowników, omijający bramki do poboru opłat na węźle Prądy. To efekt incydentu, do jakiego doszło w tym miejscu w nocy z 2 na 3 czerwca ubiegłego roku. Jadąca na sygnale z ofiarą wypadku karetka natrafiła na zamknięte szlabany. Załoga karetki musiała je wyłamać.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum