Opolskie: ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w Suchym Borze zakończył działalność

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2017 17:58

Ośrodek rehabilitacji leczniczej dla dzieci z dysfunkcjami ruchu w Suchym Borze przestaje istnieć. Jego działalność przejął od 1 lipca Szpital w Kup.

Opolskie: ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w Suchym Borze zakończył działalność
W ocenie płatnika, do upadku ośrodka doprowadził brak inwestycji Fot. Archiwum

Decyzję o zamknięciu ponadstuletniego sanatorium dla dzieci podjęły samorządowe władze województwa. Wicemarszałek Roman Kolek tłumaczył to względami finansowymi (zbyt mały kontrakt z NFZ) oraz bezpieczeństwa dzieci (fatalne warunki pobytowe, na których poprawę brakowało pieniędzy w budżecie marszałkowskim) - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Warunkową zgodę na przeniesienie świadczeń z Suchego Boru do Kup wydał dyrektor Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W ocenie płatnika, do upadku ośrodka doprowadził brak inwestycji.

Jak wskazuje Barbara Pawlos, rzecznik Opolskiego OW NFZ, przeniesienie następuje z powodu niespełnienia wymogów technicznych i sanitarnych, co bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu pacjentów. W Kup świadczenia będą udzielane w lepszych warunkach z jednoczesnym poszerzeniem ich zakresu o nowe metody usprawniania, niedostępne do tej pory w Suchym Borze.

Więcej: nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum