Opolskie: ognisko koronawirusa w DPS w Gierałcicach, 25 zakażonych podopiecznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 września 2020 14:30

Jak poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, na terenie województwa opolskiego stwierdzono 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 28 dotyczy mieszkańców powiatu kluczborskiego. W tamtejszym DPS Gierałcice jest już 28 zakażonych.

Opolskie: ognisko koronawirusa w DPS w Gierałcicach, 25 zakażonych podopiecznych
Władze powiatu zapewniają, że placówka jest dobrze wyposażona we wszystkie środki konieczne do utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego. Fot. Shutterstock

Według informacji Ministerstwa Zdrowia, w województwie opolskim w niedzielę potwierdzono rekordową liczbę 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Największą liczbę przypadków - 28 - odnotowano w powiecie kluczborskim, na terenie którego znajduje się DPS w Gierałcicach.

Jak poinformował starosta kluczborski Mirosław Birecki, od środy w gierałcickim DPS potwierdzono już 25 przypadków zakażenia podopiecznych i 3 przypadki zakażenia u personelu. Troje chorych związanych z tym ogniskiem zakażenia przewieziono do szpitala.

Władze powiatu zapewniają, że placówka jest dobrze wyposażona we wszystkie środki konieczne do utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum