Opolskie: grupowe zakażenia i ewakuacja w dwóch zakładach opieki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2020 19:55

W związku z grupowym zakażeniem koronawirusem w Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach wojewoda opolski zadecydował o przewiezieniu podopiecznych do szpitali. Zarządzono także ewakuację Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ozimku.

Opolskie: grupowe zakażenia i ewakuacja w dwóch zakładach opieki
Fot. Shutterstock

W przesłanym w sobotę (18 kwietnia) komunikacie wojewody opolskiego poinformowano o wywiezieniu podopiecznych z dwóch ośrodków opiekuńczych w regionie, w których doszło do masowego zakażenia koronawirusem.

"W związku ze stwierdzonym wczoraj zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 u osób przebywających w placówce Dom Spokojnej Starości w Kościeliskach, podjąłem niezwłoczną decyzję o relokacji osób przebywających w ww. placówce do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach. Jeszcze dziś przetransportowanych zostanie 10 osób" - obwieścił wojewoda.

W tym samym komunikacie wojewoda poinformował o ewakuacji pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ozimku, gdzie zakażonych jest ponad 40 osób, z czego trzy zmarły. Wcześniej z placówki do opolskich szpitali wywieziono kilku pensjonariuszy, których stan zdrowia się pogorszył.

"Ze względu na brak możliwości zapewnienia opieki medycznej pacjentom tego ośrodka, poleciłem dyrekcji placówki natychmiastowe przygotowanie wszystkich pacjentów do transportu medycznego. Tym samym jeszcze dziś 27 podopiecznych ww. placówki, przewiezionych będzie do placówek medycznych w regionie, tj.: do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu (13 osób), Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach (12 osób) oraz do 116 Szpitala Wojskowego w Opolu (2 osoby z wynikiem ujemnym na obecność koronawirusa)" - napisano w komunikacie.

Marek Szczepanik (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum