Opolskie. Kolejne szpitale przyjmą pacjentów z COVID-19

Autor: PAP • Źródło: PAP25 listopada 2021 18:40

Od poniedziałku szpital powiatowy w Oleśnie będzie przyjmował tylko pacjentów z COVID-19. Inne placówki w regionie uruchomią także dodatkowe łóżka covidowe - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Szpital Powiatowy w Oleśnie będzie w przyszłego tygodnia przyjmował tylko pacjentów z Covid-19. Fot. Shutterstock
  • W przyszłym tygodniu szpital powiatowy w Oleśnie będzie przyjmował tylko pacjentów z COVID-19
  • Dodatkowe miejsca dla pacjentów zakażonych koronawirusem udostępni szpital w Głubczycach (20 miejsc), 116 Szpital Wojskowy w Opolu (65), szpital powiatowy w Nysie (14) i szpital w Białej (60 łóżek)

Kolejne miejsca w szpitalach dla chorych na Covid-19

Jak poinformował podczas konferencji prasowej wojewoda Kłosowski, od poniedziałku szpital powiatowy w Oleśnie będzie przyjmował tylko pacjentów z COVID-19.

- Zyskujemy tym samym 150 miejsc, w tym 21 respiratorowych. Ponadto, oddział pediatryczny dla 20 dzieci - wyliczył wojewoda.

Dodatkowe miejsca dla pacjentów zakażonych koronawirusem udostępni szpital w Głubczycach (20 miejsc), 116 Szpital Wojskowy w Opolu (65), szpital powiatowy w Nysie (14) i szpital w Białej (60 łóżek).

Wojewoda poinformował o wycofaniu wcześniejszej decyzji o przekształceniu szpitala w Kędzierzynie-Koźlu w placówkę covidową. Jak informuje opolski urząd wojewódzki, obecnie w regionie jest 79 wolnych miejsc dla pacjentów z Covid-19. Na pacjentów czeka 21 łóżek respiratorowych oraz 1 łóżko ECMO.

Czytaj: Szpital tymczasowy pilnie zatrudni medyków. Potrzeba lekarzy, pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum