Opolski OW NFZ apeluje, żeby odciążyć SOR-y

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2019 09:55

Opolski NFZ rozpoczął akcję informacyjną „Pozwól na SOR walczyć o życie” i przypomina, że w większości przypadków pomoc lekarza znajdziemy gdzie indziej. To ważne, bo od 1 lutego 2020 roku Opole może pozostać tylko z jednym szpitalnym oddziałem ratunkowym.

Opolski OW NFZ apeluje, żeby odciążyć SOR-y
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podkreśla Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego NFZ, szpitalne oddziały ratunkowe powstały po to, by nieść pomoc w wyjątkowych przypadkach, gdy choremu jest ona potrzebna natychmiast, bo zagrożone jest jego zdrowie i życie. Część pacjentów traktuje SOR-y jednak jako miejsce, gdzie można szybko zrobić sobie badania lub dostać się do lekarza specjalisty.

Aby odciążyć SOR-y powstała akcja pod hasłem „Pozwól na SOR walczyć o życie”. Obejmie ona wszystkie placówki służby zdrowia w regionie, gdzie zostaną m.in. wywieszone plakaty z informacjami na temat zasad funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych i miejsc, gdzie pacjenci mogą szukać pomocy w nagłych przypadkach.

NFZ przypomina, że miejsce pierwszego kontaktu pacjenta z lekarzami są przychodnie POZ, działające od godziny 8 do 18. Później można szukać pomocy lekarskiej w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Więcej: plus.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum