Opole: uczeń zespołu szkół zakażony koronawirusem, na kwarantannie 33 uczniów i...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 września 2020 15:40

U jednego z uczniów drugiej klasy Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu testy wykazały obecność koronawirusa - poinformowała w środę (9 września) Katarzyna Oborska-Marciniak z opolskiego ratusza. Na kwarantannę wysłano 33 uczniów oraz 6 nauczycieli.

Opole: uczeń zespołu szkół zakażony koronawirusem, na kwarantannie 33 uczniów i...
Fot. Shutterstock

Jak poinformowała rzecznik opolskiego ratusza, zakażony uczeń uczęszcza do drugiej klasy technikum w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Po uzgodnieniach z sanepidem podjęto decyzję o wysłaniu na kwarantannę 33 uczniów i 6 nauczycieli mogących mieć kontakt z zakażonym.

- Osoba zakażona pochodzi z Dobrzenia Wielkiego, zdaniem sanepidu zakaziła się lokalnie. Po uzgodnieniach z sanepidem, na kwarantannę zdecydowano się wysłać 33 uczniów oraz sześciu nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia tej klasy w piątek, 4 września. Izolacji domowej, która potrwa do 14 września, poddane zostały także ich rodziny. Uczeń od poniedziałku nie brał udziału w zajęciach, dlatego na tę chwilę zdaniem służb nie ma potrzeby wyłączania większej liczby klas i nauczycieli - poinformowała rzecznik.

Według ratusza, dyrekcja szkoły przygotowuje koncepcję zdalnego nauczania zarówno dla uczniów, jak i pedagogów. Służby sanitarne w najbliższym czasie przeprowadzą badania wśród osób z innych szkół, którzy również mogli mieć kontakt z zakażonym uczniem. Jest to pierwszy i na tę chwilę jedyny potwierdzony przypadek COVID-19 w szkołach w Opolu. Sanepid zaznacza jednak, że te dane szybko mogą ulec zmianie.

Wcześniej z powodu możliwości zakażenia koronawirusem kwarantannie poddano uczniów klas czwartych ze szkoły podstawowej w Dobrzeniu Wielkim. Na naukę zdalną wysłano także uczniów dwóch klas szkół w Nysie: Liceum Carolinum i Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum