Opole: na oddawanie krwi namówią rodziców

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2010 12:30

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu sami nie mogą jeszcze oddawać krwi, ale będą do tego zachęcać swoich bliskich.

Z inicjatywy nauczycieli i uczniów gimnazjum 28 stycznia w budynku szkoły odbędzie się zbiórka krwi. Akcję krwiodawczą promować będzie hasło „Nie mogę jeszcze zostać krewniakiem, ale mogę namówić mamę i tatę".

– Mieszkańcy województwa opolskiego są należycie zabezpieczeni w ilość krwi i jej składników. Niemniej cieszy nas bardzo taka inicjatywa. Ciekawy jest sam pomysł nauczycieli, by poprzez uczniów zaktywizować w tym aspekcie rodziców i popularyzować wśród nich krwidawstwo – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor opolskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Jak informuje, zbiórka krwi odbędzie się w dniu, kiedy w szkole odbędą się zebrania rodzicielskie z nauczycielami, w godz. 15-18. Dyrektor Rajca-Biernacka zapewnia, że w razie dużego zainteresowania pracownicy RCKiK gotowi są przedłużyć swój pobyt w gimnazjum do godz. 19.

Pracownicy rozłożą stanowiska do poboru krwi w jednym z pomieszczeń szkoły. Opolski RCKiK dysponuje co prawda ambulansem, ale jest samochód z zaledwie dwoma stanowiskami. Duży krwiobus, w którym znajdzie się miejsce na więcej stanowisk, gabinet lekarski i minipoczekalnię dla krwiodawcow, placówka ma otrzymać w 2011 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum