Opole: chorzy na EB uzyskają pomoc w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2019 11:30

Zgodnie z zawartą umową z NFZ w  Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu opieką zostanie objętych trzech pacjentów chorych na pęcherzowe oddzielanie się naskórka - dwie osoby dorosłe oraz osoba małoletnia.

Opole: chorzy na EB uzyskają pomoc w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje opolski szpital, świadczenie dotyczy pacjentów z terenu województwa opolskiego i obejmuje okresową kontrolę z zaopatrzeniem w niezbędne produkty stosowane w leczeniu pęcherzowego oddzielenia naskórka lub podejrzenia tej choroby. Obejmuje również wizytę, zaplanowanie oraz wydanie zaopatrzenia w niezbędne produkty na okres 6 miesięcy, w ciągu 14 dni od wizyty, na podstawie informacji od lekarza.

Świadczenie obejmuje też wyroby medyczne stosowane w leczeniu pęcherzowego oddzielenia naskórka wymienione w obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.
świadczenie to obejmuje również koszty transportu ww. produktów do miejsca pobytu stałego lub czasowego na terenie RP wskazanego przez świadczeniobiorcę.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu świadczenie to będzie realizowane na oddziale chirurgii ogólnej oraz chirurgii dziecięcej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze