Opole: Fundusz znalazł dodatkowe środki na terapię glivekiem

Autor: Gazeta Wyborcza, KR/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2011 14:25

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał aneks do kontraktu z Szpitalem Wojewódzkim w Opolu, który umożliwi szpitalowi leczenie pacjentów glivekiem.

Opole: Fundusz znalazł dodatkowe środki na terapię glivekiem
Gazeta Wyborcza przypomina historię 30-latki, u której w 20. tygodniu ciąży zdiagnozowano białaczkę. Lekarze z oddziału hematologii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu zdecydowali się na leczenie interferonem. Terapia przyniosła skutek, jednak tuż po porodzie lekarze chcieli wdrożyć terapię glivekiem, który ma o wiele większą skuteczność.

Opolski szpital nie miał jednak środków na objęcie leczeniem glivekiem nowych pacjentów. Lecznica zwróciła się do Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o sfinansowanie leczenia. W odpowiedzi, Fundusz zasugerował przesunięcie środków z oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz z endoprotezoplastyki na terapię glivekiem. Renata Ruman-Dzido, dyrektor szpitala, odrzuciła tę propozycję.  

Ostatecznie 18 maja br. Opolski OW NFZ zaproponował Szpitalowi Wojewódzkiemu zwiększenie kontraktu.

- Dodatkowe fundusze wystarczą na terapię do końca czerwca 2011 r. dla wszystkich pacjentów oczekujących na leczenie glivekiem. Aktualnie są to trzy osoby. NFZ będzie rozważał, jak sfinansować dalszą terapię – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Renata Ruman-Dzido.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum