Opieka psychiatryczna. Jest projekt zmian w zarządzeniu dotyczącym umów z NFZ

Autor: WOK • Źródło: NFZ, Rynek Zdrowia22 czerwca 2021 07:40

Centrala NFZ opublikowała projekt zmian w zarządzeniu ws. warunków zawierania i realizacji umów dotyczących opieki psychiatrycznej i leczenie uzależnień.

Opieka psychiatryczna. Jest projekt zmian w zarządzeniu dotyczącym umów z NFZ
NFZ zmienia zarządzenie dotycżące umów na opiekę psychiatryczną; FOT. PTWP
  • Projekt zmian w zarządzeniu ws. umów dotyczących opieki psychiatrycznej ma, m.in. związek z tzw. ustawą covidową
  • Planowane przepisy dają możliwość pokrycia kosztów leczenia pacjentów szpitali psychiatrycznych w związku z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2
  • Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca 2021 r.

W związku zakażeniem koronawirusem

Projekt dotyczy zmian w zarządzeniu nr 7/2020/DSOZ prezesa NFZ z dnia 16 stycznia 2020 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenia uzależnień ma, m.in. związek z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczegółowych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Czytaj także: Cyberprzemoc i zaburzenia odżywiania. Dzieci ofiarą pandemii koronawirusa. Psychiatra: "Mamy ponad stuprocentowe obłożenie na oddziale"

Projekt wprowadza możliwość pokrycia kosztów leczenia pacjentów, dla których „realizowane są świadczenia zdrowotne w warunkach stacjonarnych, określone w załączniku nr 1, 2 i 8 pkt 3 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz. U. poz. 1285, z późn. zm.), w związku z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 oraz postawieniem rozpoznania zgodnie z Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10, U07.1 jako rozpoznania współistniejącego” - podaje NFZ.

Opinie można przekazywać do 25 czerwca

- Przedmiotowy koszt leczenia obejmuje koszt testów diagnostycznych oraz koszt izolacji lub leczenia pacjenta przez okres 10 dni. Wprowadza się także możliwość zwiększenia o 10 dni okresu rozliczania pobytu pacjenta wskaźnikiem 1 - tłumaczy Fundusz.

Zarządzenie ma wejść w życie 1 lipca 2021 r. - Opinie w sprawie projektu należy przekazać w formie tabeli stanowiącej załącznik do niniejszego komunikatu w wersji edytowalnej, w terminie do 25 czerwca 2021 roku do godziny 12:00, na adres e-mail: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl z dopiskiem: dot. projektowanego zarządzenia PSY - informuje NFZ.

Projekt zarządzenia - poniżej do pobrania w pdf.

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum