×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Operatorki numeru alarmowego 112 zapobiegły tragedii; wojewoda dziękuje

Autor: RR/Rynek Zdrowia09 stycznia 2014 10:32Aktualizacja: 09 stycznia 2014 10:33

W piątek (10 stycznia) wojewoda pomorski Ryszard Stachurski spotka się z dwiema operatorkami WCPR w Gdańsku, które zapobiegły wybuchowi gazu w gdyńskim bloku i ułatwiły ratownikom dotarcie do poszkodowanego mężczyzny w Kwidzynie. Chce im podziękować.

Operatorki numeru alarmowego 112 zapobiegły tragedii; wojewoda dziękuje
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wspomniane zdarzenia miały miejsce 3 stycznia br. Pisaliśmy o nich w portalu rynekzdrowia.pl, podkreślając, że szybkie ustalenie lokalizacji dzwoniących przez operatorki umożliwiło udzielenie skutecznej pomocy medycznej.

Czytaj: WCPR w Gdańsku zapobiegło wybuchowi gazu w bloku

Spotkanie, które stanowiło będzie okazję do przekazania podziękowań i wyróżnień, odbędzie się w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku - informuje nas Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego.

Przy okazji przypomina, że od 9 grudnia wszystkie połączenia na numer alarmowy 112, wykonywane z terenu województwa pomorskiego, odbierane są przez operatorów Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku.

Główną zaletą tego rozwiązania jest krótszy, trwający do 10 sekund, czas oczekiwania na połączenie ratujące zdrowie i życie. Wcześniej połączenia na ten numer odbierane były przez dyżurnych policji lub straży pożarnej.

Obecnie w gdańskim WCPR dyżuruje 9 odpowiednio przeszkolonych i znających języki obce operatorów. W ciągu doby WCPR przyjmuje ponad 3 tysiące zgłoszeń.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze