Olszyn: szpital chce zbudować rehabilitacyjny plac zabaw

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2014 18:01

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zamierza stworzyć miejsce, w którym terapia łączy się z zabawą. Na razie ma projekt i pieniądze na pierwsze prace. Dyrekcja liczy jednak na pomoc sponsorów - opisuje Gazeta Wyborcza.

Ogródek ma powstać w miejscu osłoniętym przez stare skrzydło olsztyńskiego szpitala. Dzięki temu nie miałyby do niego dostępu osoby spoza placówki.

W nieregularnym wieloboku, gdzie teraz rośnie trawa, przewidziano miejsce na urządzenia do ćwiczeń i zabawy. Na bezpiecznej, miękkiej nawierzchni mają stanąć m.in. huśtawki, ruchoma równoważnia, drążek do podciągania, belka rehabilitacyjna. Znaleziono miejsce także dla siatki wspinaczkowej w skarpie oraz ścieżki sensorycznej z siedmioma rodzajami nawierzchni. Projekt przewiduje także fontannę i odpowiednio dobraną do klimatu roślinność.

A o tym, że taki ogródek jest potrzebny, świadczy ankieta wypełniona przez pacjentów oddziału rehabilitacyjnego. 

Koszt takiego przedsięwzięcia obliczono na około 180 tys. zł.Na razie placówka dysponuje jedynie kwotą dziewięciokrotnie niższą. 20 tys. zł udało się zebrać podczas corocznego balu charytatywnego, który odbył się 21 lutego. Ta suma powinna wystarczyć na wyrównanie nawierzchni i odwodnienie terenu.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum