Olsztyn: za dużo chętnych na bezpłatne badania spirometryczne

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 15 października 2011 16:15

Z okazji Dnia Spirometrii olsztyński szpital płucny zorganizował akcję darmowych badań. Zabrakło jednak miejsc dla wszystkich chętnych. W przyszłości potrzebna będzie sprawniejsza organizacja.

Olsztyn: za dużo chętnych na bezpłatne badania spirometryczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie z okazji Światowego Dnia Spirometrii (14 października) zorganizował bezpłatne badania spirometryczne.

Z informacji, którą rozpowszechniano w lokalnych mediach, wynikało, że przebadany zostanie każdy, kto przyjdzie do szpitala lub Urzędu Stanu Cywilnego (USC) w Olsztynie. W praktyce przykładowo w USC już o godz. 10.30 (po przejęciu 25 osób) chętnych odprawiano z kwitkiem - pisze Gazeta.pl.

Irena Petryna, dyrektor Zespołu Gruźlicy i Chorób Płucnych, broniła się, że w czasie tego typu akcji trudno przewidzieć frekwencję. Przypomina, że dwa lata temu niemal nikt na te badania nie przyszedł. Przyznaje, że nie spodziewano się tak dużego zainteresowania.

Dyrektor dodaje, że celem tego rodzaju akcji nie jest przyjęcie wszystkich chętnych, ale zasygnalizowanie problemu, jakim są choroby płucne. Jej zdaniem podanie informacji, ilu pacjentów zostanie przyjętych, nie było konieczne, a nawet zaszkodziłaby akcji.

Darmowe badania z okazji piątkowego (14 października) Światowego Dnia Spirometrii organizowane były w całej Polsce. Wiele szpitali, organizując darmowe badania, prosiło najpierw pacjentów o telefoniczną rejestrację.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum