Olsztyn: wstrzymane przyjęcia na oddział onkologiczny szpitala MSWiA

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2020 16:43

Szpital MSWiA w Olsztynie wstrzymał czasowo przyjęcia pacjentów na oddział kliniczny Onkologii i Immunoonkologii z Ośrodkiem Dziennym Terapii Onkologicznej. Wiąże się to z potwierdzeniem COVID-19 u pacjentki, która przebywała na tym oddziale.

Olsztyn: wstrzymane przyjęcia na oddział onkologiczny szpitala MSWiA
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

We wtorkowym (25 sierpnia) komunikacie podano, że dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie zadecydowała o czasowym wstrzymaniu przyjęć pacjentów do Ośrodka Dziennego i na oddział kliniczny Onkologii i Immunoonkologii.

"Ma to związek z powzięciem informacji o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w rodzinie pacjentki przebywającej w ubiegłym tygodniu w oddziale klinicznym Onkologii i Immunoonkologii. Po zgłoszeniu sanepid wykonał pacjentce test wymazowy, który dał wynik potwierdzający zakażenie" - poinformowała placówka.

Rzecznik prasowy szpitala MSWiA dr Tomasz Kos podkreślił, że obecnie na oddziale nie ma nikogo z wynikiem pozytywnym.

Dodał, że w trosce o bezpieczeństwo trwają badania kontrolne pacjentów i personelu medycznego w kierunku koronawirusa.

Dyrekcja olsztyńskiej polikliniki poinformowała również, że poradnie onkologiczne, pozostałe oddziały szpitala i kliniczny szpitalny oddział ratunkowy funkcjonują normalnie.

We wtorek zakażenie koronawirusem potwierdzono u 21 osób z woj. warmińsko-mazurskiego. Dotychczas w regionie - jak wynika z danych służb wojewody - zanotowano w sumie 760 zakażeń; 7 z tych osób zmarło, a 345 wyzdrowiało.

Marcin Boguszewski (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum