Olsztyn: w szpitalu dziecięcym będą wszczepiać implanty słuchowe

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2019 09:22

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie szpital rozpoczyna kwalifikacje pacjentów do nowego typu zabiegów - wszczepiania implantów słuchowych zakotwiczonych w kości typu Baha. Dotąd pacjenci wymagający wszczepienia tego typu implantów operowani byli w ośrodkach w Warszawie i Bydgoszczy.

Olsztyn: w szpitalu dziecięcym będą wszczepiać implanty słuchowe
Nowa procedura adresowana jest do pacjentów w wieku powyżej 5 lat cierpiących na niedosłuch przewodzeniowy lub mieszany, u których aparaty na przewodnictwo powietrzne nie spełniają swojej funkcji. Fot. mat.prasowe

Pacjenci kwalifikujący się do wszczepienia implantów słuchowych zakotwiczonych w kości typu Baha mogą liczyć na pomoc w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Nowa procedura adresowana jest do pacjentów w wieku powyżej 5 lat cierpiących na niedosłuch przewodzeniowy lub mieszany, u których aparaty na przewodnictwo powietrzne nie spełniają swojej funkcji. Chodzi o dzieci z uszkodzonymi lub niewykształconymi strukturami ucha zewnętrznego lub środkowego (głównie z powodu wad twarzoczaszki), a także do dzieci z przewlekłymi zapaleniami ucha z wysiękami, u których nie można zastosować innych aparatów - informuje Agnieszka Deoniziak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Rozpoczęcie wszczepiania implantów słuchowych jest uzupełnieniem kompleksowej i interdyscyplinarnej opieki nad pacjentami ze schorzeniami twarzoczaszki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie wykonywanej w ramach oddziału chirurgii głowy i szyi.

Dzięki wszczepieniu tego typu implantu możliwe jest polepszenie słyszenia w uchu o ok. 50 decybeli, co znacznie poprawia funkcjonowanie.

Aby przejść zabieg wszczepienia implantu słuchowego w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie należy skontaktować się z oddziałem chirurgii głowy i szyi w zakresie Otolaryngologii (tel. 89 539 34 30 - dr Wacław Kopala, ordynator, lub 89 539 34 06 - sekretariat). Zabiegi wykonywane są w ramach umowy z NFZ - informuje szpital.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum