Olsztyn: ratownicy darują karetkę Ukraińcom

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2015 20:20

Olsztyńscy ratownicy wyślą ratownikom medycznym na Ukrainie w pełni wyposażony ambulans ratunkowy. Ambulans był na wyposażeniu polskiego zespołu od 2002 roku, jest jednak w pełni sprawny.

Olsztyn: ratownicy darują karetkę Ukraińcom

Pierwszym medycznym podarunkiem z Olsztyna dla Ukraińców będzie karetka marki opel movano, wyprodukowana w 2002 r. Od tamtego czasu jeździła w olsztyńskim pogotowiu. Niedługo zostanie przekazana Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Iwano-Frankiwsku w zachodniej Ukrainie.

Obecnie trwają ostatnie przeglądy techniczne samochodu. To karetka w pełni wyposażona w sprzęt ratowniczy, która będzie jeszcze dobrze służyć.

Przekazanie ratowniczego samochodu to jeden z efektów umowy podpisanej pod koniec maja 2014 r. przez olsztyński Szpital Pulmonologiczny i Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie z Poradnią Ftyzjopulmonologiczną w Kołomyi (obwód iwanofrankiwski). Tamtejszy szpital zajmuje się głównie leczeniem gruźlicy. Zgodnie z umową obie strony zobowiązały się do współpracy przy leczeniu chorych na gruźlicę, konsultacji lekarskich w szczególnych przypadkach klinicznych, a także do przekazywania sprzętu medycznego w formie darowizny.

Oprócz karetki olsztyńska stacja zamierza wysłać na Ukrainę także sprzęt ratunkowy, w tym defibrylator czy ubrania dla załóg karetek. Do tego dołoży sprzęt komputerowy.

Więcej: olsztyn.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum