Olsztyn: poliklinika MSWiA zaprasza na bezpłatne badania

Autor: Gazeta Olsztyńska/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2019 11:50

W sobotę 2 lutego w godzinach od 10 do 14 Poliklinika MSWiA w Olsztynie organizuje Dzień Otwartych Drzwi. W szpitalu odbędą się wykłady z zakresu rehabilitacji w onkologii, profilaktyki raka układu moczowego, a także zapobiegania chorobie nowotworowej poprzez racjonalne odżywianie.

Olsztyn: poliklinika MSWiA zaprasza na bezpłatne badania
Wszystkie porady, konsultacje i badania są darmowe. Fot. Archiwum

Swoją wiedzą podzielą się m.in. mgr fizjoterapii Dorota Dziechcińska, dr Paweł Różanowski oraz przedstawiciele Amazonek i Fundacji Rak Prostaty. Z kolei w poradniach lekarze specjaliści będą udzielać bezpłatnych konsultacji i porad z zakresu onkologii - podaje

Świętując Dzień Walki z Rakiem, lekarze nie stawiają tylko na teorię, ale zachęcają też do wykonania bezpłatnych badań przesiewowych. Kobiety, które w szpitalu pojawią się z ważnym dokumentem tożsamości z numerem PESEL, będą mogły poddać się cytologii i mammografii (dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie wykonywały tego badania).

Mężczyźni z kolei w czasie Dnia Otwartych Drzwi w szpitalu MSWiA będą także mogli skorzystać z badań laboratoryjnych służących wczesnemu wykryciu raka prostaty. Poza tym w programie znalazł się czas na porady dotyczące zdrowego żywienia i zasad prawidłowego ustalania diety. Będzie można także dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej i zbadać poziom cukru we krwi oraz sprawdzić, czy nie mamy problemu z ciśnieniem.

Więcej: olsztyn.wm.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum