×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Olsztyn: nowatorska operacja w Szpitalu Dziecięcym

Autor: JJX/Rynek Zdrowia04 listopada 2013 13:26

W środę (6 listopada) w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie im. prof. S. Popowskiego zespół lekarzy pod kierunkiem dr Krzysztofa Dowgierda wykona pierwsza w regionie operacje rekonstrukcji żuchwy przeszczepem z kości strzałkowej z mikrozespoleniami naczyniowymi.

Olsztyn: nowatorska operacja w Szpitalu Dziecięcym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Operowana będzie 14-letnia pacjentka, która utraciła połowę żuchwy wskutek choroby nowotworowej. Zespół lekarzy z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie uzupełniony o specjalistę mikrochirurga z Gliwic pobierze fragment kości z nogi pacjentki wraz z naczyniami krwionośnymi, który następnie zostanie wszczepiony w ubytek żuchwy

Będzie to pierwsza tego typu operacja w regionie - dotąd wykonywano rekonstrukcje jedynie mniejszych ubytków bez mikrozespoleń naczyniowych. Operację zaplanowano na 12 godzin.

Ten rodzaj zabiegów rozpocznie nowy etap rozwoju chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym i całym województwie. Pozwoli wielu pacjentom na pełny powrót do zdrowia.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpitala Dziecięcy w Olsztynie może poszczycić się ponadregionalnym ośrodkiem chirurgii szczękowo-twarzowej, rekonstrukcyjnej i estetycznej dla dzieci. Co roku leczy się w nim ok. 500 dzieci z województwa i spoza niego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze