Olsztyn: będą mistrzostwa Europy w ratownictwie medycznym

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2010 12:28

Na przełomie sierpnia i września w Olsztynie będzie ze sobą rywalizować ok. 60 załóg ratowników medycznych z całej Europy.

Ćwiczenia i zawody są jedną z metod doskonalenia zawodowego ratowników medycznych.

Pomysł na zorganizowanie mistrzostw Europy w ratownictwie medycznym urodził się kilka lat temu, podczas rozgrywanych w Olsztynie krajowych zawodów ratowników. Pomysłodawcą spotkania i rywalizacji europejskich ratowników jest Marek Myszkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

Współorganizatorami zawodów są Ministerstwo Zdrowia i Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Mistrzostwa planowane są na 5 dni  – od 31 sierpnia do 4 września. Zawody zostaną rozegrane w centrum miasta oraz na terenie campusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kortowie.

– Mieszkańcy miasta będą mogli nie tylko obserwować przebieg wszystkich konkurencji, w których rywalizują ratownicy, ale i zobaczyć wystawę sprzętu medycznego, wziąć udział w festynie dla dzieci (2 września), dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy. Odbędą się również odczyty i seminaria oraz pokazy WOPR, GOPR, straży pożarnej i policji  – wylicza z rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Marek Myszkowski.

Planowane jest również nakręcenie filmu instruktażowego z zakresu pierwszej pomocy, który będzie wyświetlany na telebimach w centrum miasta i umieszczony w internecie.

Impreza ma mieć również walor promocyjny.

– To będzie promocja naszego systemu ratownictwa, ale również naszego regionu. W jednym z dni mistrzostw chcemy zorganizować dla naszych gości wycieczkę turystyczno-krajoznawczą po Warmii i Mazurach. Chcemy przypomnieć, że Mazury biorą udział w plebiscycie na Nowe 7 Cudów Natury i pokazać, że jak najbardziej zasługują na ten tytuł – podkreśla dyrektor olsztyńskiej WSPR.

Szczegóły dotyczące mistrzostw będą się ukazywać na bieżąco na stronie internetowej http://ratownictwoolsztyn2010.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum