Olkusz: szpital kupił nowoczesny sprzęt do zabiegów chirurgicznych

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2018 16:20

Na blok operacyjny Nowego Szpitala w Olkuszu trafiła kolumna do zabiegów laparoskopowych. Jesienią wyposażenie bloku operacyjnego zostanie uzupełnione o nowoczesny zestaw do zabiegów ortopedycznych.

Kolumna do zabiegów laparoskopowych trafiła już do olkuskiego szpitala. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital, laparoskopia w diagnostyce i leczeniu stosowana jest w olkuskim szpitalu od wielu lat. Placówka zdecydowała się na wymianę sprzętu na bardziej nowoczesny. Zakupiony za 440 tys. zł zestaw zawiera m.in.: monitor medyczny, diody Led, system kamer HD, który umożliwia wyświetlanie diagnozowanych czy operowanych narządów na monitorze.

Szpital zakupił dwa oddzielne zestawy do laparoskopii dla chirurgów i dla ginekologów. Dodatkowe narzędzia w zestawie dla lekarzy ginekologów umożliwią wykonywanie szerszej gamy zabiegów endoskopowych u pacjentek oddziału ginekologicznego.

Uzupełnieniem wyposażenia bloku operacyjnego będzie nowa kolumna do zabiegów artroskopowych, która usprawni przeprowadzanie zabiegów z zakresu chirurgii urazowej, przede wszystkim stawów kolanowym i barkowym. Modernizacja wyposażenia bloku operacyjnego jest częścią projektu, na który Nowy Szpital w Olkuszu otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. 

W ramach projektu w szpitalu powstanie nowy blok operacyjny, sterylizatornia, zmodernizowane zostaną oddziały położniczy, pediatryczny i zakaźny. Suma otrzymanego dofinansowania wynosi 7,8 mln zł. Łącznie do 2020 r. szpital zainwestuje w modernizację placówki ponad 10 mln zł, z czego 2,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medyczne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum