Olkusz: rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 22 września 2011 09:40

Rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie, organizowana przez władze powiatu oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Olkuszu.

Olkusz: rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z programu profilaktycznego bezpłatnych szczepień przeciwko grypie mogą skorzystać mieszkańcy powiatu olkuskiego, którzy ukończyli 60 lat.

Powiat przeznaczył na ten cel 50 tys. zł. Program jest prowadzony we współpracy z Sanepidem, gdzie są przechowywane szczepionki oraz ośrodkami zdrowia z całego powiatu, w których będą prowadzone szczepienia. Akcja będzie trwała do wyczerpania się zapasów szczepionek

Jak wynika z danych Sanepidu, w powiecie olkuskim w ubiegłym roku zaszczepiły się przeciwko grypie 2142 osoby. Przed dwoma laty 3453, a rok wcześniej tylko 2563 osoby.

Spośród 2142 mieszkańców powiatu, którzy zaszczepili się w ubiegłym roku było aż 780 osób powyżej 65 roku życia, u których występuje większe ryzyko powikłań pogrypowych. Niestety musieli zapłacić za szczepionkę z własnej kieszeni. Teraz zostaną zaszczepieni za darmo.

Szacuje się, że w Polsce przeciwko grypie szczepi się tylko 8 proc. osób, w Małopolsce 3,5 proc., a w powiecie olkuskim zaledwie 1,8 proc. mieszkańców.

 

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum